Facebook Google+ Twitter

Francja i Niemcy chcą konkretnych decyzji w sprawie rynków finansowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 20:08

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec powtórzyli żądanie konkretnych obostrzeń w regulacji międzynarodowych rynków finansowych. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy, uznawani za przeciwników pompowania pożyczonych pieniędzy w instytucje finansowe, spotkali się w Londynie przed formalnym rozpoczęciem szczytu G-20.

Przywódcy Niemiec i Francji już wcześniej dawali wyraz swojemu niezadowoleniu. Nicolas Sarkozy przed wyjazdem z Paryża groził wręcz, że opuści obrady szczytu G-20, jeśli nie spełni on jego oczekiwań.

Z kolei kilka dni temu kanclerz Angela Merkel zareagowała bardzo negatywnie na apele premiera Gordona Browna o międzynarodowy „bodziec fiskalny", czyli wielki zastrzyk pieniędzy dla ożywienia gospodarki. Brytyjska prasa cytowała jej słowa: „Nikt nam nie będzie dyktował na co mamy wydawać pieniądze".

Stanowisko Berlina i Paryża kontrastuje z pojednawczymi wypowiedziami amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy i brytyjskiego premiera Gordona Browna podczas ich porannej rozmowie na Downing Street. Brown wspomniał o bajońskich sumach, 100 bilionów dolarów, potrzebnych, jego zdaniem, do postawienia na nogi światowej gospodarki, ale tylko raz i nie wrócił do tego tematu.

Natomiast Obama mówił o powszechnej zgodzie, że silna regulacja rynku jest konieczna, by „skończyć z nadużyciami w bankach".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.