Facebook Google+ Twitter

Francja: Jacques Chirac przed sądem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 21:59

Francuscy politycy różnie zareagowali na wiadomość o postawieniu przed sądem Jacquesa Chiraca. Ma on być sądzony w związku z tak zwaną "aferą fikcyjnych etatów". Były prezydent jest oskarżony o zatrudnienie w merostwie Paryża 21 osób, które w rzeczywistości pracowały dla jego partii RPR.

Ségolene Royal z Partii Socjalistycznej powiedziała, że postawienie Chiraca przed sądem "nie jest dobrą rzeczą ze względu na wizerunek Francji". Jej zdaniem, sprawa, za którą były prezydent ma być sądzony, "jest bardzo stara", a sam Chirac, choć wiele można mu zarzucić, "dał dużo krajowi".
W neutralny sposób zareagował były pierwszy sekretarz Partii Socjalistycznej.

François Hollande uważa, że proces pozwoli na stwierdzenie, czy zarzuty wobec Chiraca są zasadne.

Odmienne są reakcje w obozie prawicy. Deputowany partii UMP Jean-Marie Le Guen mówił o posunięciu „skandalicznym". Le Guen przypomniał, że decyzja sędziego jest sprzeczna z propozycją prokuratury, która nie chciała, by Chirac stawał przed sądem.

Żadnego komentarza dziennikarze nie usłyszeli natomiast z ust obecnego prezydenta. Nicolas Sarkozy uzasadnił brak komentarza zasadą separacji władzy wykonawczej i wymiaru sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.