Facebook Google+ Twitter

Francja: Koniec podatku ekologicznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 21:21

Premier François Fillon ogłosił bezterminowe odroczenie wprowadzenia w życie podatku od wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Francuska minister ekologii jest "zrozpaczona', a przemysłowcy wyrażają swoje zadowolenie.

Szef francuskiego rządu wyjaśnił, że konieczne jest wprowadzenie "podatku ekologicznego" równocześnie w całej Europie. Wprowadzanie go tylko we Francji miałoby - zdaniem François Fillona - negatywny wpływ na konkurencyjność francuskich przedsiębiorstw.

Sekretarz stanu do spraw ekologii Chantal Jouanno nie zgodziła się ze swoim szefem. Powiedziała, że jest "zrozpaczona" z powodu zwycięstwa ekosceptycyzmu.

Podatek od dwutlenku węgla wydzielanego do atmosfery został uchwalony przez Zgromadzenie Narodowe jesienią i miał obowiązywać od 1 lipca. Jego wysokość miała być ustalana na podstawie przyjętej sumy 17 euro za tonę dwutlenku węgla. Ta opłata byłaby nakładana na takie produkty jak między innymi paliwa i gaz. Spowodowałaby ona na przykład wzrost ceny jednego litra benzyny o 4 centy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.