Facebook Google+ Twitter

Francja: Kontrowersje wokół katastrofy Concorde

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 22:46

Autorzy francuskiego filmu dokumentalnego nie zgadzają się z oficjalną teorią co do przyczyn katastrofy naddźwiękowego samolotu Concorde w 2000 roku. Samolot rozbił się na pasie startowym lotniska Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Zginęło 113 osób.

Według biura, prowadzącego oficjalne śledztwo oraz ekspertów sądowych, katastrofę Concorde'a spowodował metalowy element, na który ponaddźwiękowy samolot najechał podczas startu. To wywołało uszkodzenie, a następnie pożar zbiornika paliwa.

Na podstawie tej właśnie teorii w najbliższych dniach przed francuskim sądem staną amerykańskie linie lotnicze Continental Airlines, z których samolotu spadł metalowy element. Tymczasem autorzy filmu zatytułowanego „Concorde - katastrofa mitu" obciążają odpowiedzialnością za katastrofę linie lotnicze Air France, do których należała maszyna.

Twórcy filmu są przekonani, że jej przyczyną było niewłaściwe utrzymanie Concorde'a. W filmie liczni świadkowie opowiadają, że samolot zaczął płonąć około jednego kilometra przed najechaniem na metalowy element.

Dokument zostanie wyemitowany w najbliższy piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.