Facebook Google+ Twitter

Francja: Kradzież bizuterii za 80 milionów euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 14:35

W Paryżu dokonano największego napadu na sklep jubilerski w dziejach Francji. Łupem rabusiów padła biżuteria, której wartość wstępnie oceniono na 80 milionów euro.

Czterech napastników, w tym dwóch przebranych za kobiety , wtargnęło wczesnym wieczorem do luksusowego sklepu jubilerskiego Harry Winston, gdzie biżuterię kupują szejkowie i bajecznie bogate gwiazdy. Rabusie mieli doskonałe rozeznanie w sytuacji, gdyż znali nie tylko tajne schowki z cenną biżuterią, ale nawet imiona i nazwiska niektórych pracowników. Wszystko odbyło się błyskawicznie. Bez jednego strzału napastnicy zgrupowali w jednym rogu sklepu około piętnastu osób, pracowników i klientów, sprawnie zapakowali kolie, pierścionki i inną biżuterię do worków i uciekli. Policja prowadząca dochodzenie przesłuchała kilkunastu świadków, przeanalizowała film nagrany przez kamery oraz sprawdziła system alarmowy, który jest podłączony do głównego ośrodka dyspozycyjnego w Szwajcarii. Policja uważa, że napad był dziełem profesjonalistów, i bierze pod uwagę trop wschodnioeuropejski.

Sklep Harry Winston znajduje się przy Avenue Montaigne w Paryżu, miejscu uważanym za jedno z bardziej szykownych i eleganckich w stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.