Facebook Google+ Twitter

Francja mekką turystyki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 17:34

Francja utrzymała pozycję lidera w rankingu najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Według raportu francuskiego ministerstwa turystyki, w ubiegłym roku Francję odwiedziły 82 miliony cudzoziemców. Ministerstwo turystyki zapowiedziało, że rząd będzie popierał wszelkie inicjatywy zmierzające do przyciągnięcia turystów i mające na celu jeszcze większą rozbudowę infrastruktury.

Francja wyprzedziła w rankingu Hiszpanię. Jednak w gronie 82 milionów cudzoziemców, 14 milionów to osoby, które przejeżdżały przez Francję tranzytem. Dla pozostałych była ona krajem docelowym.

Na pierwszym miejscu turystycznych atrakcji znajduje się Paryż, gdzie najczęściej odwiedzane są - Wieża Eiffele'a. Katedra Notre Dame,Łuk Tryumfalny i Pola Elizejskie. Atrakcją turystyczną są także Montmartre i słynne muzeum impresjonistów d'Orsay.

Poza Paryżem zainteresowaniem turystów cieszą się zamki nad Loarą i wspaniały klasztor Mont St. Michel, na granicy Bretanii i Wandei. Wielu turystów zimą chętnie odwiedza także Alpy.

2008 rok może jednak być nie najlepszy dla francuskiego przemysłu turystycznego. Zamieszanie jakie towarzyszyło obecności w Paryżu znicza olimpijskiego sprawia, że wiele chińskich biur podróży skreśla Francję z listy swoich ofert.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.