Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15226 miejsce

Francja: Najlepiej zarabiający aktorzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 22:00

Jean Dujardin, Sophie Marceau i Dany Boon - to trójka najlepiej zarabiających aktorów we Francji. Francuskie środowisko filmowe przygotowuje się do sobotniego wieczoru wręczenia Cezarów.

Najwięcej w ubiegłym roku zarobił Jean Dujardin, aktor uznawany za następcę Jean-Paula Belmondo, a to dzięki jego stylowi łączącemu uwodzicielski urok i talent komediowy. Durajdin, który zagrał między innymi agenta-nieudacznika OSS117 we francuskiej parodii filmów szpiegowskich, zarobił za swoje role prawie 4 i pół miliona euro.

Dochody najpopularniejszego francuskiego humorysty Dany Boona, znanego z filmu "Jeszcze dalej niż północ", wyniosły 3 miliony. Prawie taką samą sumę zarobiła w ubiegłym roku wciąż młoda Sophie Marceau.

By dużo zarabiać, aktorzy muszą, jak prawie wszyscy, dużo pracować. Audrey Tautou, czyli niezapomniana ''Amelia", ma wprawdzie najwyższą we Francji stawkę za jeden film, bo aż półtora miliona euro, ale na liście najbogatszych zajmuje zaledwie dziesiąte miejsce, bo wystąpiła w bardzo nielicznych filmach.

Oscar nie jest gwarancją najlepszych dochodów. Stawka Marion Cotillard za jeden film to zaledwie połowa honorariów Audrey Tautou.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.