Facebook Google+ Twitter

Francja: Nominowane filmy do Cezarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 13:53

Film "Profeta" znalazł się na czele listy filmów o największej liczbie nominacji do Cezarów - dorocznych nagród francuskiej kinematografii. Wśród nominowanych aktorek znalazły się takie gwiazdy jak Isabelle Adjani i Audrey Tautou.

Film ''Profeta" Jacquesa Audiarda otrzymał aż 13 nominacji do Cezarów, między innymi w kategorii "Najlepszy film" i "Najlepsza reżyseria". Nie jest to pierwszy sukces tej mrocznej opowieści o życiu we francuskich więzieniach.

"Profeta" jest francuskim kandydatem do amerykańskiego Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego. W maju film zdobył Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film spodobał się także francuskiej publiczności - widziało go dotąd w kinach milion 200 tysięcy osób.

Isabelle Adjani i Audrey Tautou będą walczyć o Cezara dla najlepszej aktorki. Jedną z ich konkurentek będzie angielska aktorka, grająca często we francuskich filmach - Christine Scott Thomas.

Podczas ceremonii wręczenia Cezarów, która odbędzie się 27 lutego, zostanie przypomniany dorobek zmarłego 11 stycznia reżysera Erica Rohmera.

Honorowym gościem będzie sławny hollywoodzki aktor Harrison Ford. Ceremonii będzie przewodniczyć inna hollywoodzka gwiazda, ale rodem z Francji - Marion Cotillard.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.