Facebook Google+ Twitter

Francja: Obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 20:28

Mer Paryża oraz francuski sekretarz stanu do spraw kombatantów uczestniczyli w paryskich obchodach rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Uroczystość została zorganizowana w merostwie stolicy przez działającą we Francji Unię Byłych Więźniów Auschwitz.

Mer miasta Bertrand Delanoë, mówił w swoim wystąpieniu o obowiązku pamięci o zbrodni popełnionej między innymi w Auschwitz. "Musimy koniecznie wyznaczyć sobie jako cel, by za kolejne 65 lat wspomnienie o holokauście było wciąż częścią tożsamości naszej cywilizacji" - podkreślał Bertrand Delanoe.

Hubert Falco, sekretarz stanu do spraw kombatantów, mówił z kolei o ważności bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń. "Słuchajmy ich. To co mają nam do powiedzenia, jest bezcenne" - zwracał uwagę Hubert Falco.

Podczas uroczystości zostały wykonane utwory Szostakowicza i Bacha. Odczytano również dokument zwany "Testamentem filozoficznym Unii Byłych Więźniów Auschwitz".
Sekretarz stanu do spraw kombatantów Hubert Falco będzie reprezentował Francję na środowych obchodach rocznicy wyzwolenia obozu, które odbędą się w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.