Facebook Google+ Twitter

Francja oburzona pobiciem Lwa Ponomariowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 22:48

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło poruszenie w związku z pobiciem w Moskwie Lwa Ponomariowa, obrońcy praw człowieka. Bernard Kouchner wysłał do niego list z wyrazami sympatii i poparcia.

Oświadczenie francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych określiło Lwa Ponomariowa jako „niezmożonego obrońcę praw człowieka w Rosji, powszechnie szanowanego za swoją walkę na rzecz wolności". Ministerstwo zapewniło ofiarę napaści i jej bliskich o swojej solidarności.

W oświadczeniu przypomina się również, że tego samego dnia zmarł rosyjski dziennikarz Siergiej Protazanow, który został pobity w nocy z 28 na 29 marca. Francuski MSZ dodał, że jest „niezwykle zaniepokojony wzrostem przemocy wobec obrońców praw człowieka i dziennikarzy w Rosji w ostatnim okresie".

Francja wzywa władze rosyjskie do wyjaśnienia okoliczności tych czynów i do podjęcia kroków koniecznych do zatrzymania i osądzenia ich sprawców. Oświadczenie kończy się słowami, że te akty przemocy „poważnie szkodzą międzynarodowemu wizerunkowi Rosji".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.