Facebook Google+ Twitter

Francja oburzona słowami Rostowskiego: "Polska powinna opuścić UE"

Wypowiedź Jacka Rostowskiego w Parlamencie Europejskim odbiła się w naszym kraju szerokim echem. Skomentowały ją praktycznie wszystkie polskie partie polityczne. Zachodnia prasa również nie powstrzymała się od komentarzy.

Sonda

Co sądzisz o wypowiedzi ministra Jacka Rostowskiego?

 / Fot. Radek Pietruszka/ PAPZaczynamy przegląd komentarzy. Premier Donald Tusk poczuł się zobligowany do wytłumaczenia wypowiedzi Rostowskiego w Parlamencie Europejskim. Stwierdził, że wypowiedź ministra finansów padła w odpowiednim momencie, bo jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, to Europa może wkroczyć na bardzo niebezpieczną drogę. "(..) proszę traktować słowa Rostowskiego jako dramatyczne ostrzeżenie wobec tych wszystkich polityków (strefy euro), którzy przez długie, długie miesiące, zamiast podejmować decyzje, utonęli w takiej niemożności" - powiedział 14 września premier Donald Tusk na konferencji prasowej w Cieszynie.

Jak podaje tvn24, ze zdaniem premiera i ministra Rostowskiego nie zgadza się Stefan Niesiołowski. Stwierdził, że przywoływanie przez Polaka wizji wojny było całkowicie niepotrzebne, bo nikt nie kwestionuje panującego, od czasów II wojny światowej, porządku w Europie.

Czytaj także: Rostowski w Parlamencie Europejskim straszy wojną. Bankierzy uciekają do Stanów?

Co na to opozycja?

Niefortunna wypowiedź Rostowskiego została bardzo krytycznie przyjęta przez opozycję. Na obecnym ministrze finansów nie pozostawiono suchej nitki. Z ostrzeżeniami członka PO nie zgadza się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Politycy lewicy chcą, by na rozpoczynającym się w czwartek ostatnim posiedzeniu Sejmu Rostowski przedstawił dane, obrazujące kondycję finansową Europy, a następnie, by wytłumaczył znaczenie swojej wypowiedzi w Parlamencie Europejskim.

Z wypowiedzią Polaka nie zgadza się także prawica. Mariusz Kamiński wystąpienie ministra finansów wręcz określa kompromitacją. I to nie pierwszą: "Nie pierwszy raz się kompromituje, bo wielokrotnie w polskim Sejmie wypowiadał takie słowa, które go kompromitowały. (...) Dziś, Polacy nie powierzyliby mu nawet 10 zł swoich oszczędności. Niestety, dziś ten człowiek odpowiada za finanse państwa" - stwierdził w tvn24 poseł PiS.

Natomiast Paweł Poncyliusz z PJN oznajmił, że wypowiedź Rostowskiego powinna być dla wyborców wytłumaczeniem, dlaczego nie powinni oddawać swoich głosów na PO. Dodał, że jeśli PO utrzyma się u władzy to: "będziemy mieli w ministerstwie finansów takich magów, którzy najpierw opowiadają, że Polska to zielona wyspa, a potem zostaje z niej tylko zielona karta. Jeśli Rostowski chce wyjeżdżać do USA to cieszę się z tego powodu - im szybciej, tym lepiej".

Przeczytaj komentarze Francuzów i Anglików -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Pianista
  • Pianista
  • 30.09.2011 17:51

To jest szczyt wszystkiego! Właśnie przez takich (...) ludzi Polska ośmiesza się przed całą Europą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Neugen Tuffy
  • Neugen Tuffy
  • 17.09.2011 23:38

Ha ! Wielkie mi odkrycie Rostowskiego i jego kolegów prezesów banków. Przecież wiadomo, że poczynając od Cimoszewicza - większość polityków i zamożnych ludzi wysyła swoje dzieci właśnie do USA. Bo my nawet za dwadzieścia (może i 30) lat nie będziemy mieli takiego poziomu życia jak dzisiaj Ameryka w dobie wielkiego kryzysu. Zmartwienie jednak większe mają, ci którzy posiadają dużo zielonego papieru z podobizną Franklina. Żałuję tylko, że moje słowa sprzed kilku lat się potwierdziły, a mianowicie, ze po wstąpieniu Polski do unii, unia się rozpadnie, bo co innego finansować 11mln Greków czy 4mln Irlandczyków, a co innego 36 mln Polaków, ze o Rumunach, Litwinach, Bułgarach i innych nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2011 20:55

Pani Marto,

"cokolwiek powiesz - źle"

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówię o ludziach, mentalności. Zna pan na tyle dobrze Ukraińców, żeby móc ferować wyroki? A co do wyjazdu, to z pewnością bym wyjechał na wschód, a nie na zachód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej Panie Łukaszu, to co Pan jeszcze tu robi? Proponuję wyjazd w trybie przyśpieszonym na Ukrainę, Białoruś albo i pod Ural - będzie mógł pan w 100% nacieszać się tym, co wschód Europy ma do zaoferowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, żeby pani wiedziała, ile Europejczycy z Zachodu mogą się nauczyć od np. Ukraińców (tych z zachodniej części). Bezsensowne przetwarzanie tego, że Zachód to standardy i jakieś oświecone myślenie, wychodzi wielu już bokiem. Bo wschód Europy ma do zaoferowania coś więcej, niż dążenie do bogactwa, rozpustę, przyznawanie praw wszystkiemu co się rusza... ma coś duchowego, ideowego, coś co mimo wszystko w życiu powinno być ważniejsze, a o czym na Zachodzie się zapomina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, oberwałam czerwoną łapą za linki do całości przemówienia. Zastanawiam się, co w tym zdrożnego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 15.09.2011 15:25

Bardzo nietrafny tytuł artykułu , Wielki tytuł i niewielka wzmianka o echach wypowiedzi [ a co u nas piszą w necie ? tego nikt nie bierze pod uwagę ] Autorytety chwalą wystąpienie Rostowskiego a kto chce może mielić ostatnią frazę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu jest całość:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,10287428,_Posluchajcie_calego_wystapienia___KOMENTARZ_DO_WYSTAPIENIA.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak przy okazji, chętnie przepytałabym naszych polityków różnych opcji choćby ze znajomości gospodarczego "sześciopaku". Mam obawy, ze większości to słowo kojarzy się tylko z zestawem sześciu piw albo "kaloryferem" na brzuchu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.