Facebook Google+ Twitter

Francja oddaje hołd Fryderykowi Chopinowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 16:02

Merostwo Paryża oddaje hołd Fryderykowi Chopinowi, proponując spacer po mieście śladami kompozytora. Najważniejsze wydarzenia związane z 200. rocznicą jego urodzin będą miały miejsce w poniedziałek.

Merostwo stolicy Francji postanowiło podkreślić fakt, że Chopin spędził wiele lat w Paryżu i że czuł się tu jak u siebie. Strona internetowa merostwa informuje o wszystkich zakątkach miasta związanych z życiem kompozytora.

Spacer jego śladami zaczyna się od Biblioteki Polskiej na Wyspie Świętego Ludwika, gdzie można między innymi zobaczyć fortepian, na którym grał artysta. Następnie miłośnicy muzyki Chopina udają się do dziewiątej dzielnicy Paryża. Tam, przy ulicy Chaptal, znajduje się Muzeum Życia Romantycznego. Jest to niewielki pałacyk, którego właścicielem był niegdyś malarz Ary Scheffer. Chopin bywał tam niejako po sąsiedzku, ponieważ mieszkał zaledwie o dwa kroki stamtąd, przy ulicy Pigalle.

Miłośnicy muzyki Chopina muszą koniecznie zajrzeć również na Plac Vendôme. Tam znajdowało się ostatnie mieszkanie kompozytora. I wreszcie ostatni etap spaceru - kościół Madeleine, w którym odbyła się msza żałobna po śmierci artysty. Zgodnie z jego ostatnią wolą, wykonano podczas niej "Requiem" Mozarta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.