Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7794 miejsce

Francja. Odszkodowanie za nudy w pracy

Przed oblicze sądu pracy we Francji trafił pozew, w którym pracodawcy zarzuca się nudy w miejscu zatrudnienia. 44-letni Frédéric Desnard oznajmił, że specyficzna monotonia przyprawiła go o chorobę. Wszystko zaczęło się w 2014 roku.

Przerwa oniryczna w miejscu pracy. http://thelongandshort.org/society/using-micronaps-to-be-productive / Fot. thelongandshortPrzed oblicze sądu pracy we Francji trafił pozew, w którym pracodawcy zarzuca się nudy w miejscu zatrudnienia. 44-letni Frédéric Desnard oznajmił, że specyficzna monotonia przyprawiła go o chorobę. Wszystko zaczęło się w 2014 roku.

Tak więc, Francuz skarży się nie tyle na "wypalenie zawodowe", ile na "wynudzenie". Przez długie miesiące nie robił właściwie nic. Powód utrzymuje, że była to starannie przemyślana strategia pracodawcy, której celem było zwolnienie bez należnej odprawy.

Desnard oczekuje odszkodowania w wysokości 150,000 euro od firmy Interparfums, która zajmuje się sprzedażą luksusowych perfum. Oprócz tego dochodzi utraconych zarobków, w tym wynagrodzenia urlopowego. Łączna suma roszczeń to około 360,000 euro.

Po przepracowaniu ośmiu lat dla firmy jako logistics manager, Desnard poczuł się wykluczony. "Nie dostawałem żadnej pracy... Moi przyjaciele stali się moimi wrogami. Ludzie troszczyli się tylko o własny interes." Wszystko fatalnie odbiło się na jego zdrowiu, m.in. wrzody, depresja i bezsenność. Po zwolnieniu chorobowym, które trwało siedem miesięcy, został zwolniony.

Interparfums odrzuca zarzuty. Należy podkreślić, że w grudniu 2015 roku sąd orzekł, iż Desnard zniesławił firmę i kieruje się poczuciem krzywdy własnej wobec Interparfums. Nakazano Francuzowi zapłacić 1,000 euro na rzecz poszkodowanego, którym w tym przypadku pozostawał jego były pracodawca.

Zgodnie z francuskim prawem, tak zwane posłanie pracownika "w odstawkę" i przedmiotowe traktowanie, jest uważane za formę zastraszania.

Ciąg dalszy sprawy wedle wyznaczonego przez sąd terminu na dzień 27 lipca.


źródło: Independent

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O takim sporze jeszcze nie słyszałam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.