Facebook Google+ Twitter

Francja otworzy rynek pracy na obywateli Europy Środkowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 18:13

Francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner potwierdził wcześniejsze informacje, że Francja otworzy swój rynek pracy dla obywateli krajów Europy Środkowej. Według francuskiego dziennika popołudniowego „Le Monde", o decyzji tej poinformuje oficjalnie prezydent Nicolas Sarkozy podczas swojej jutrzejszej wizyty w Polsce.


Zdaniem dziennika „Le Monde", francuski rynek pracy zostanie otwarty bez żadnych ograniczeń dla obywateli ośmiu spośród dziesięciu krajów, które wstąpiły do Unii Europejskiej w roku 2004. Dwa małe kraje należące do tej dziesiątki - Malta i Cypr - zostały dopuszczone do tamtejszego rynku pracy już w momencie wejścia do Unii.
Decyzja ta ma wejść w życie w okresie, gdy Francja będzie sprawowała prezydencję Unii Europejskiej. Ma to być jeden z licznych sygnałów otwarcia, jakie Francja wysyła do państw kontynentu podczas przygotowań do objęcia od lipca tej prezydencji.
Decyzja ta ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Francuski rynek pracy jest już teraz otwarty dla obywateli krajów Europy Środkowej pracujących w 150 zawodach. Co więcej, zgodnie z porozumieniem zawartym w momencie wstąpienia tych krajów do Unii, rynek pracy musiałby i tak zostać otwarty najpóźniej 1 maja przyszłego roku.


TSiemieński/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.