Facebook Google+ Twitter

Francja: Piloci przeprowadzili swoje śledztwo w sprawie katastrofy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-03 22:11

Dwaj francuscy piloci skrytykowali prace komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu Airbus A330 nad Atlantykiem. Twierdzą oni, że komisja w niewystarczającym stopniu bierze pod uwagę rolę czujników prędkości w tej katastrofie.

Samolot, lecący z Rio de Janeiro do Paryża, rozbił się 1 czerwca ubiegłego roku. Zginęło 228 osób.

Gérard Arnoux, przewodniczący jednego ze związków zawodowych działających w Air France, oraz Henri Marnet Cornus, były pilot samolotów Airbus A340, przeprowadzili nieoficjalne śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy. Według francuskich mediów, w najbliższych dniach przekażą oni wymiarowi sprawiedliwości dokument, w którym oskarżają Biuro Dochodzeń i Analiz, prowadzące oficjalne śledztwo w te sprawie, o ignorowanie elementów wskazujących na czujniki prędkości jako przyczynę katastrofy.

W wydanym w grudniu raporcie Biura Dochodzeń i Analiz jest mowa o czujnikach, ale jako o jednym z powodów wypadku. Biuro zaznaczyło, że nie mogła to być jedyna jego przyczyna.

Obaj piloci twierdzą natomiast, że zawiodły z pewnością właśnie czujniki prędkości, do których dostały się podczas lotu kryształki lodu. Żądają oni wprowadzenia nakazu omijania stref zawierających takie kryształki lodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

xhscjmvpd
  • xhscjmvpd
  • 13.07.2011 12:59

tdBqBi <a href="http://nmawblrvzdqe.com/">nmawblrvzdqe</a>, [url=http://oyzuopbjmynb.com/]oyzuopbjmynb[/url], [link=http://ljzjshgqedpi.com/]ljzjshgqedpi[/link], http://pjoocxtvjmbf.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.