Facebook Google+ Twitter

Francja: Pobito rekord w najdłuższym koncercie świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 14:00

Kanadyjski pianista Gonzales ustanowił w Paryżu nowy rekord najdłuższego koncertu świata. Grał niemal bez przerwy przez 27 godzin, pod okiem podtrzymującej go na siłach publiczności oraz jurorów z Księgi Rekordów Guinessa.

Najdłuższy koncert świata odbył się w sali Ciné 13 Théâtre na Montmartrze. Zmieściło się w niej 120 osób, które co trzy godziny ustępowały miejsca nowym słuchaczom. Na miejscu byli też jurorzy, których zadaniem było sprawdzenie, czy wszystkie warunki nowego rekordu zostały spełnione.

Pianista mógł przerywać grę co trzy godziny, ale tylko na 15 minut. Musiał mieć też bogaty repertuar, bo nie wolno mu było wykonywać dwa razy tego samego utworu. Grał muzykę klasyczną, popularne przeboje oraz własne kompozycje.

Po pobiciu poprzedniego rekordu, wynoszącego 26 godzin i 12 minut, Gonzales grał dalej i w prawdziwie stadionowej atmosferze dotrwał do 27 godziny.

Gonzales pochodzi z Montrealu, mieszka w Paryżu i współpracuje z wieloma znanymi piosenkarzami francuskimi i kanadyjskimi
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.