Facebook Google+ Twitter

Francja: Ponad sto tysięcy domów pozbawionych jest prądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-14 19:12

Po okresie poprawy pogody Francja przeżywa kolejny atak zimy. W środkowej części kraju ponad sto tysięcy domów pozbawionych jest prądu. Energetycy zmobilizowali nadzwyczajne środki. Do pracy, przerywając niedzielny odpoczynek, ruszyło kilkuset pracowników zakładów energetycznych.

W zaspach utknęły tysiące samochodów. Dla ich kierowców i pasażerów organizowane są zaimprowizowane schroniska. W poniedziałek w kilku regionach zamknięte będą szkoły, gdyż szkolne autobusy nie mogą normalnie kursować. Atak zimy szczególnie dotknął Owernię i rejony położone na południowym zachodzie oraz w centrum.

W ubiegłym tygodniu intensywne opady śniegu sparaliżowały życie w Sabaudii. W górach, gdzie na wytyczonych szlakach panowały wyśmienite warunki narciarskie, ratownicy i żandarmeria ostrzegali przed lawinami. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. W ciągu ostatnich dni, cztery osoby zginęły przysypane lawinami.

Nagłe załamanie pogody, śnieżyca i bardzo silny wiatr, zmusiło organizatorów zawodów alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanych w Val d'Isere do odwołania zaplanowanego na niedzielę slalomu specjalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.