Facebook Google+ Twitter

Francja potwierdziła, że przyjmie więźnia Guantanamo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 17:44

Francja oficjalnie potwierdziła zamiar przyjęcia jednego byłego więźnia amerykańskiego obozu Guantanamo. Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zasugerowało, że takich przypadków może być więcej.

Rzecznik prasowy francuskiego MSZ Eric Chevallier powiedział, że minister Bernard Kouchner wysłał listy do więźnia, do jego rodziny oraz do władz amerykańskich. Pisma zawierały potwierdzenie woli przyjęcia tego więźnia na ziemi francuskiej.

Rzecznik odmówił podania tożsamości i narodowości więźnia, jak również statusu, jaki zostanie mu przyznany we Francji. Sprawy kilku innych więźniów w podobnej sytuacji są, jak zasugerował rzecznik, w fazie negocjacji.
- Decyzje w takich sprawach są podejmowane przez każdy kraj samodzielnie, w odpowiedzi na prośbę więźnia, który uważa, że nie może, lub nie chce wrócić do swojego kraju - powiedział.

Rzecznik dodał, że sytuacja każdego więźnia jest analizowana z punktu widzenia jego sytuacji prawnej oraz bezpieczeństwa kraju. Kandydaci powinni również mieć jakiś związek z Francją, polegający na przykład na znajomości języka.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.