Facebook Google+ Twitter

Francja: Przedłużono strajk na kolei

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 19:48

Przedłużony został strajk na jednej z najbardziej uczęszczanych linii kolejowych świata. Pracownicy linii A paryskiej kolei podmiejskiej będą strajkować jeszcze co najmniej do poniedziałku.

Linia A przewozi ponad milion pasażerów dziennie. Podczas weekendu ruch na linii A paryskiej kolei podmiejskiej RER zamiera całkowicie w godzinach porannych i wieczorem. W ciągu dnia kursuje na jej centralnym odcinku dwa razy mniej pociągów niż zwykle. Na dalszym przedmieściu pociągów jest jeszcze znacznie mniej.

Pracownicy uchwalili na swoim zgromadzeniu ogólnym przedłużenie strajku co najmniej do poniedziałku.

Powodem strajku są żądania płacowe związków zawodowych. Domagają się one przyznania pracownikom premii w wysokości 120 do 150 euro.

Strajk jest dokuczliwy nie tylko dla użytkowników linii A, udających się na przykład do pracy do dzielnicy biurowców La Défense. Coraz głośniej narzekają również handlowcy, którzy na okres przedświąteczny wynajęli w najbardziej ruchliwych stacjach kolei stoiska z odzieżą, biżuterią i upominkami. Ich przychody spadły o 80 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Handlowcy ci zaczynają domagać się zwrotu wysokich opłat za wynajęcie stoisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.