Facebook Google+ Twitter

Francja przekaże Kenii pojmanych piratów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-17 21:22

Francuski MSZ potwierdził zamiar przekazania Kenii jedenastu piratów somalijskich schwytanych przez francuską marynarkę wojenną. Wciąż nie udaje się ustalić, czy kula, która zabiła francuskiego marynarza podczas odbijania zakładników, wyleciała z broni Francuzów, czy piratów.

Jak poinformował prokurator Hervé Pavy, sekcja zwłok Francuza porwanego przez somalijskich piratów i zastrzelonego przed tygodniem podczas akcji uwalniania zakładników, nie pozwoliła na ustalenie, skąd padł śmiertelny strzał.

Minister obrony Hervé Morin nie wyklucza, że Florent Lemaçon mógł zostać trafiony kulą wystrzeloną przez francuskich żołnierzy podczas odbijania zakładników. Minister obiecał, że powie prawdę, gdy znane będą wyniki śledztwa.

MSZ poinformował w Paryżu o dalszych losach 11 piratów zatrzymanych przez francuską marynarkę wojenną. Rzecznik ministerstwa Frédéric Desagneaux potwierdził, że nie będą oni sądzeni we Francji. Mają oni zostać przekazani wymiarowi sprawiedliwości Kenii, który osądzi ich na podstawie porozumienia zawartego przed kilku miesiącami między Unią Europejską a Kenią.

Francuska fregata „Nivôse" przewiezie piratów do Mombasy w poniedziałek.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.04.2009 21:38

Czy w Kenii jest kara śmierci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.