54328 miejsce

Francja. PSG nowym liderem Ligue 1 [wideo]

W szlagierowym meczu 18. kolejki francuskiej Ligue 1, Paris Saint-Germain pokonał u siebie Olympique Lyon 1:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zostali nowym liderem tabeli.

Blaise Matuidi / Fot. Liondartois/WikipediaPiłkarze Carlo Ancelottiego po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Olympique Lyon 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył tuż przed przerwą defensywny pomocnik Blaise Matuidi.

W pierwszej połowie meczu, przeważali goście. Obydwie drużyny stworzyły kilka bramkowych sytuacji. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Po podaniu Ibrahimovicia w dobrej sytuacji znalazł się Argentyńczyk Javier Pastore, nie potrafił jednak pokonać golkipera gości. Następnie uderzać próbował Lavezzi jednak jego strzał był niecelny.

W 24 minucie uderza Bafetimbi Gomis, jednak zbyt słabo aby pokonać Sirigu. Trzy minuty później powinno być 1:0 dla Lyonu. Fantastyczny strzał głową Lisandro, piłka odbija się od słupka, następnie toczy się wzdłuż linii bramkowej ale ostatecznie nie wpada do siatki PSG.

W końcowych fragmentach pierwszej połowy paryżanie wyprowadzają zabójczy kontratak. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Zlatan Ibrahimović przedryblował jednego z rywali, następnie idealnie dośrodkował w pole karne, wprost na głowę Matuidiego. Zawodnik gospodarzy z łatwością skierował piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 2:0 ale Vercoutre świetnie obronił strzał Ibrahimovicia. Do przerwy zatem 1:0 dla PSG.

W drugiej połowie spotkania paryżanie uzyskali dużą przewagę. Piłkarze Lyonu nie byli w stanie wykreować sobie żadnej groźnej sytuacji. W 60. minucie świetna dwójkowa akcja Pastore i Meneza. Francuz podaje piłkę do Ibrahimovicia, jednak w ostatniej chwili akcję przerywa Umtiti. Pięć minut później w dobrej sytuacji po podaniu "Ibracadabry" znalazł się Pastore. Jego uderzenie z ostrego kąta było jednak bardzo niecelne.

W 80. minucie kolejną groźną akcję paryżan kończy mocnym uderzeniem Jallet, piłka mija nieznacznie bramkę gości. Minutę później doskonałe podanie Pastore do Lavezziego, który wychodzi sam na sam z Vercoutre. Argentyńczyk próbował lobować ale piłka minęła bramkę Lyonu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Paryżanie po tym meczu awansowali na fotel lidera Ligue 1, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.