Facebook Google+ Twitter

Francja: Rozpoczyna się nowy sezon narciarski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 13:29

We francuskich górach rozpoczyna się nowy sezon narciarski. Najwięcej stacji czeka na amatorów białego szaleństwa w Alpach.

Na nartach można pojeździć także w wulkanicznej Owernii, w Pirenejach i w Wogezach, gdzie tak dobrych warunków śniegowych jak w tym roku nie było od dawna. Leży tam od 20 do 40 centymetrów śniegu, którego warstwę dzięki niskim temperaturom uzupełniają armatki śnieżne.
W Pirenejach jest czynnych 18 na 38 stacji narciarskich, które w ubiegłym roku, ze względu na niedostatek śniegu otwierano na Boże Narodzenie.

W Owernii, gdzie na stokach leży ponad pół metra puchu, czynnych jest 70 procent tras. W stacji w Sancy od świąt czynna będzie supernowoczesna kolejka linowa, która przewiezie rocznie ponad pół miliona narciarzy i turystów. Jest szybka i odporna na często wiejące tutaj wiatry, które unieruchamiały poprzednią kolejkę i wyciągi.

Alpejskie stacje, szczególnie te niżej położone, kuszą w ten weekend pierwszych narciarzy, biletami po promocyjnych cenach od 8 do 36 euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.