Facebook Google+ Twitter

Francja: Sarkozy chce uznania państwa palestyńskiego

Prezydent Francji, Nicolas Sarkozy ogłosił w Pałacu Elizejskim, że chce uznania niepodległości Palestyny. Apeluje do krajów Unii Europejskiej, by mówiły „jednym głosem”.

 / Fot. Guillaume Paumier/CC 2.5Telewizja France24 podaje, że Sarkozy otwierając w środę konferencję ambasadorów w Pałacu Elizejskim, wyraził nadzieję, że Unia Europejska jednogłośnie odpowie się za
uznaniem Palestyny na forum ONZ. Dodał, że jest to ważne nie tylko dla Palestyny, ale również dla zjednoczonej Europy.

„Wszystkie państwa Unii Europejskiej muszą mówić jednym głosem. Wspólnie musimy założyć, że to są nasze obowiązki. Pragniemy jedności Europy”, powiedział Sarkozy. Agencja przypomina, że na początku maja Nicolas Sarkozy zapewnił o tym, że Francja uzna niepodległość Palestyny na jesieni tego roku, jeżeli proces rozmów pokojowych nie zostanie ponownie rozpoczęty w tym czasie. Przeciwnikami zmiany statusu Palestyny są Stany Zjednoczone oraz Izrael.

Na początku sierpnia przed amerykańskim kongresem prezydent Izraela Szimon Peres powiedział, że decyzja ogłoszenia niepodległości na forum ONZ przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa jest pozbawiona znaczenia politycznego, a jedynie wydłuży w czasie konflikt na tych ziemiach. Podczas przemówienia Peres wyraził nadzieję, że rokowania pomiędzy Izraelem a Palestyną zostaną wznowione przed wrześniową sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Maxflow
  • Maxflow
  • 01.09.2011 18:32

Mnie interesuje tylko stanowisko sikorskiego....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie :) Dziękujemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jest błąd w tytule

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.