Facebook Google+ Twitter

Francja. Satyryk aresztowany za niewłaściwy dowcip

Stało się! Francuski rząd określił granice wolności słowa; jest wolność wulgarnego wyśmiewania Mahometa czy papieża, ale nie rządu i jego inicjatyw oraz ich pochwały przez prasę. To ważna wiadomość!

Robespierre: Wyśmiewający komisarzy Republiki zasłużyli na śmierć. / Fot. RamaSatyryk i kabareciarz pochodzenia senegalsko-francuskiego M’Bala M’Bala, który przybrał pseudonim artystyczny Dieudonne (wym.: diedon tzn. stworzony przez Boga) został dzisiaj aresztowany na polecenie ministra spraw wewnętrznych i jest przesłuchiwany przez policję. Od roku Republika zabrania mu występowania na żywo przed publicznością.

Występując wczoraj w Zgromadzeniu Narodowym premier Manuel Valls nazwał go „komiwojażerem nienawiści“, a także antysemitą, rasistą i kłamcą oświęcimskim. Podkreślił też, że nie wolno porównywać jego twórczości, w której wykpiwa politykę Izraela, niektórych obecnie żyjących przywódców żydowskich, Stany Zjednoczone i (tak mu się przynajmniej zarzuca) zagładę części narodu żydowskiego w wyniku polityki Niemiec hitlerowskich, do ostrej satyry tygodnika „Charlie Hebdo“.

Zresztą, PT Czytelnicy, osądźcie sami na podstawie tej trzyminutowej składanki występów Dieudonne’a, z napisami w języku angielskim, po której następuje długa rozmowa w studiu telewizyjnym. Rozmowa oparta o specyficzną antyizraelską argumentację muzułmańską, na co koniecznie trzeba brać poprawkę:Formalna przyczyna aresztowania jest jednak inna. Podejrzanemu przestawiono zarzut wychwalania terrorystów z powodu następujących zdań, które opublikował w poniedziałek na swym koncie w Facebooku: „W obliczu tego nie legendarnego, ale jak najbardziej historycznego marszu, który nakazuje się nam porównać chyba tylko do powstania wszechświata w wyniku wielkiego wybuchu, a także do obrania Wercyngetoryksa wodzem powstania Gallów przeciw Rzymianom, idę sobie spokojnie do domu. Niechże mi będzie wolno dodać, że tego wieczoru poczułem się, gdyby mnie kto pytał, niczym Charlie Coulibaly.“ Tak przynajmniej podaje prasa brytyjska zaś autor już po godzinie skasował ten wpis. Te zdania, które dotyczą oczywiście niedzielnego Marszu Milionów w stolicy Francji, na znak sprzeciwu wobec dwóch rzezi dokonanych przez islamistów, w tym owego Coulibaly (w koszernym supersamie), napiętnowano jako wychwalanie terroryzmu.

Autor tłumaczy, że chciał przez to przekazać, że: a) państwo napada nań niczym niektórzy muzułmanie na autorów karykatur Mahometa, b) poluje się na niego niczym na terrorystę. Wysłał nawet wczoraj list otwarty w tej sprawie do rządu, domagając się wolności słowa oraz swobody twórczej w celu piętnowania nadużyć różnego rodzaju władzy i autorytetu. Nie zrobiło to jednak, jak się okazuje, najmniejszego wrażenia na adresatach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie! Tak! Jesteśmy w przededniu trzecej światowej! Sytuacja coraz bardziej przypomina tę prowadzącą do wielkiej wopjny lat 1914-18. Kapitalizm był w stanie rozwijać się pokojowo tylko w mądrej, zreformowanej postaci, jaką zaczął budować Bismarck, a dalej prowadzili to dzieło ekonomiści doradzający kilku prezydentom Stanów Zjednoczonych, a także Ludwig von Erhardt i jemu podobni. Ten świat bardzo wiele zawdzięcza niemieckim twórcom ekonomii politycznej... Niestety przyszli ludzie, którzy przekreżlili ich dzieło, a niemądry, niekontrolowany kapitalizm wydał z siebie ponowny paroksyzm światowego kryzysu światowego, który poprzednio już wybuchł w 1913. Jedynym sposobem uniknięcia odebrania władzy plutokratycznym klikom przez socjalistów (w Europie Zachodniej w drodze pokojowej - przez parlamenty, a w USA krwawej rewolucji, bo tam mordowano strajkujących i ich rodziny, wskutek czego obywatele zaczęli masowo chwytać za broń) stało się rozpętanie tej potwornej wojny. W mIłdzyczasie zaś podburzanie do nienawiści Francuzów na Niemców i na odwrót itd. Ta historia powtarza się na naszych oczach.

http://www.paulcraigroberts.org/2014/03/28/pushing-toward-final-war-paul-craig-roberts/


Na polski w tym miejscu przetłumaczę tylko jedno zdanie: "The British had to be manipulated and, of course, people in all the countries involved had to be propagandized and brainwashed." Tzn.:

"(W tym celu) trzeba było zmanipulować naród brytyjski, a także ma się rozumieć, społeczeństwa wszystkich państw wchodzących w grę w tej sprawie musiały zostać poddane gwałtownym atakom propagndowym prowadzącym je do rozwodnienia mózgu."

Boże! Jakie to ohydne!

Jednak rozumując logicznie trzeba dodać, że z punktu widzenia opłakanych skutk'w doktryny globalizmu-monetaryzmu, zmieszanej z multi kulti nie ma innego wyjścia jak tylko doprowadzenie do wilkiej wojny, koniecznie wojny totalnej. Towarzysz prezydent Rosji nie spełnił wszystkich nadziei przyświecających rozpętaniu awantury ukraińskiej; nie dokonał otwartej interwencji zbrojnej po stronie swych morodwanych rodaków. Spełnił je o tyle, że sankcje i kontrsankcje prowadzą do rozmontowania systemu WTO i tzw. wolnego handlu, co jest niezbędnie potrzbne, acz zarazem powoli i rozważnie. Skoro Putin nie pisze się na eolę jaką swego czasu skutecznie wyznaczono serbskim napaleńcom i niemądremu carowi, a potem socjopacie stojącemu na czele Trzeciej Rzeszy, trzeba poszukać zastępstwa w postaci na pół szalonych islamistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...terroryzmowi mówimy stanowcze - NIE!/

:)

Dobrze, że już chociaż cukier nie krzepi ;)
Choć "wolnotrawiąca się" skrobia jako "główne paliwo" - wciąż nie odpuszcza ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marszowizm w natarciu! Jeszcze trochę i cała Europa będzie w marszu protestacyjnym przeciw terroryzmowi, wszak terroryzmowi mówimy stanowcze - NIE! Dla naszego dobra wolimy koncesjonowaną wolność!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Charlie Hebdo" przed zamachami nakład ledwo 60 tyś na całą Francję, ostatni numer 3 mln (słownie trzy miliony...)!!! i to trzeba było wstać wcześnie rano, ustawić się w kolejce żeby kupić tego podrzędnego brukowca z rysunkami na poziomie "koszarowym"... Panie Grzegorzy niestety sprawdza się Pana teoria o której Pan pisał w cyklu artykułów "Prasa wielkonakładowa jako zapalnik wojny światowej"! Brukowiec "złapał wiatr w żagle" i pluje bez ograniczeń na islam i na kogo popadnie... a ogłupiała gawiedź przyklaskuje.... Tylko patrzeć jak w ramach "wolności słowa" wszyscy na wszystkich zaczną pluć a od tego do rękoczynów już bliziutko... Czym innym jest inteligentny żart nawet z największych "świętości" a co innego regularne wylewanie fekaliów na czyjeś poglądy... tylko po to żeby zwiększyć nakład a może nie tylko po to...!?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegrzu, to jescze nic.

W 1995 roku Zgromadzenie Narodowe głosami ( 7 obecnych !!! ;) ) członków zgromadzenia, przyjęło tak zwana ustawę "antyseksciarską", na kórej znalazło się bodajże 172 "zidentyfikowanych sekt". W rzeczywistości byli tam też na przykład producenci rolni, kórzy nadępnęli na odcisk "wielkiemu" biznesowi.
Przejrzeli 172 "sekt" w 50 minut :). 20 sec na grupę.
Następnie w TV poleciał "raport" o sektach i rzekomym samobójstwie 18 osób na takiej farmie. ( 16 osób miało po kilka ran postrzałowych, a następnie spalonych miotaczem ognia). Ale o tym Francuzi dowiedzą się dopiero po 5 latach. 12 godzin po emisji telewizyjnego programu, policja i żandarmeria robi naloty na wiele mniejszościowych grup we Francji, okreslanych przez nich jako "sekty".
Sledztwo udowodniło, że instrukcje z Ministerstwa Sprawiedliwości wydało instrukcje jeszcze przed samobójstwem.

Tak się załatwia interesy. W kraju "wolnego słowa".

Nawet ichnia Rada Lekarska wydała obiegówkę o tym, że zachęcający do "alternatywnego" sposobu leczenia, do homeopatii na przykład, "w rzeczywistości" nakłania do "sekt".
I tak się to załatwia do dziś. Jak coś nie po myśli "wpływowych" - zakwalifikowanie do "sekty" załatwia sprawę. Oddziałami SWAT.

Naprawdę marszownicy mają powody do marszów. Jak tylko otworzą oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najnowsza wiadomość! Dieudonne został zwolniony dzisiaj o 7.00! Prokuratura odmówiła przełużenia aresztu tymczasowego. Dzisiaj wystłpi publicznie o 21.30 w Strasburgu, w autonomicznej Alzacji.

http://quenelplus.com/a-la-une/dieudonne-libere-de-sa-garde-a-vue.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysztof Różyło Wczoraj 21:04

Ależ tak! Opisywałem już kiedyś w komentarzu na W24 taką scenkę, której byłem świadkiem kilka lat temu.

W tramwaju dwóch młodych "inteligentnie" wyglądających mężczyzn zachowywało się bardzo głośno i wulgarnie. Trwało to do momentu aż z przodu siedzący mężczyzna odwrócił się i zapytał: czy mogliby trochę zbastować?

Mężczyzna, który ich "poprosił" o spokój miał wygląd taki, że tamci natychmiast uspokoili się i trwało to kilka minut, do zatrzymania tramwaju na przystanku. Nagle jeden z tych niesfornych z wielkim rykiem uwiesił się na kasowniku do biletów, zerwał go i rzucił na podłogę, po czym obaj wyskoczyli z tramwaju, gdyż woleli najwidoczniej nie wchodzić w drogę temu "ochroniarzowi porządku publicznego".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jego stronie na fejsbuku wzywa się do kampanii pod hasłem: "Je suis Dieudo". Adwokaci satyryka mają nadzieję, że uda się zmobilizować setki tysuęcy zwolenników jego dowcipów, m. in. do noszenia plakietek z takim napisem.

https://fr-fr.facebook.com/dieudonneofficiel

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grozi mu 7 lat więzienia i grzywna 100 tysięcy euro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agencje prasowe właśnie podają: satyryk pozostanie w więzieniu i będzie sądzony wraz z 53 osobami, które w najbliższym czasie zostaną formalnie postawione w stan oskarżenia pod zarzutem sprzyjania terorrystom.

Najbardziej niepopularny prezydent V Republiki usiądzie sobie teraz wygodnie na policyjnych pałkach. Ciekawe jak długo zdoła się utrzymać tym sposobem przy władzy niemal zupełnie niepodzielnie (okresy panowania Petaina i de Gaulle'a wraz z Pompidou) sprawujący ją od ponad stu lat układ enarchów i politechników?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.