Facebook Google+ Twitter

Francja: Śnieg i chłód przyczyną utrudnień na drogach, kolei i lotniskach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-09 16:03

Śnieg i chłód spowodowały liczne trudności na francuskich drogach, a także w ruchu kolejowym i lotniczym. Służby meteorologiczne zapowiadają na najbliższe dni dalsze opady śniegu i silny wiatr, a także lawiny w Alpach i Pirenejach.

Trudności komunikacyjne stwierdzono głównie w południowo-wschodniej Francji, a także w zachodniej części kraju. Sytuację alarmową ogłoszono w 29 departamentach, a więc na niemal jednej trzeciej terytorium Francji. Przez kilka godzin zakazany był ruch samochodów o wadze powyżej 7 i pół tony. W Lyonie i na jego przedmieściach został przerwany ruch autobusów.

Kilkugodzinne opóźnienia zanotowano na kolei, zwłaszcza w południowo-wschodniej Francji. Liczne pociągi zostały odwołane. Nie ma na przykład żadnego ruchu na linii kolejowej między miastami Valence i Briançon niedaleko granicy włoskiej.

Śnieg zasypał również pasy startowe lotniska w Tuluzie, w związku z czym nie mógł stamtąd wystartować przez kilka godzin żaden samolot. Normalnie działają natomiast oba wielkie lotniska pod Paryżem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.