Facebook Google+ Twitter

Francja: Spada eksport win

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 15:29

W ubiegłym roku znacznie zmniejszył się eksport francuskich win. Producenci mogą liczyć na pomoc państwa. Informację o stanie eksportu win podała agencja Ubifrance zajmująca się promocją tego typu produktów.

Kryzys gospodarczy boleśnie odczuli francuscy producenci win. Eksport win zmniejszył się o niemal dziewięć procent, co oznacza spadek dochodów o pięć i pół miliarda euro. W największym stopniu dotyka to win gatunkowych, szampana, win bordoskich i burgunda, w mniejszym stopniu natomiast win stołowych.

Wielu producentów korzysta z pomocy finansowej państwa, które między innymi zamierza zorganizować przedstawicielstwa zagraniczne promujące francuskie wina. Tego typu urzędy zlokalizowane będą w państwach, które uważa się za najważniejsze rynki zbytu. Z już istniejących, to przede wszystkim Wielka Brytania, Niemcy i Stany Zjednoczone. Chodzi także o te, z którymi francuscy eksporterzy win wiążą swoje największe nadzieje - rynek chiński, brazylijski i rosyjski.

Chiny nie pomogły jednak drugiej co do wielkości na świecie firmie Pernod Ricard skupiającej kilku znanych producentów wódek, od popularnej na południu Francji anyżówki po Absolut i gin Beefeater. Mimo silnej pozycji na rynku chińskim i indyjskim sprzedaż wódek grupy Pernod Ricard zmalała w ubiegłym roku o dziesięć procent. To też wynik kryzysu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.