Facebook Google+ Twitter

Francja: Strajk oficerów marynarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 20:25

Przerwane zostały połączenia morskie między Francją kontynentalną, a Korsyką i Afryką Północną. Przyczyną jest strajk oficerów marynarki, którzy skarżą się, że są gorzej traktowani niż zwykli marynarze.

Tylko jeden statek pasażerski odpłynął w ciągu całego dnia w kierunku korsykańskiego portu Calvi. Wszystkie inne statki i promy należące do armatora SNCM pozostały w portach.

Dyrekcja kompanii SNCM poinformowała, że trwają negocjacje ze związkiem zawodowym zrzeszającym zatrudnionych na jej statkach oficerów. Dyrekcja poinformowała również, że pasażerowie, których rejs musiał zostać odwołany z powodu strajku, zostali o tym uprzednio powiadomieni SMS-ami. Mogą oni albo przełożyć rejs na później, albo też otrzymać zwrot kosztów podróży.

Jako przykład nierównego traktowania marynarzy i oficerów na statkach armatora SNCM, związki zawodowe podają wyrównanie za postoje w portach, w których pracodawca nie zapewnia posiłków. Premie takie dostają tylko marynarze, natomiast oficerowie muszą żywić się na własny koszt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.