Facebook Google+ Twitter

Francja strajkuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 22:17

Ponad milion pracowników sektora publicznego strajkowało we Francji przeciwko nieudolności rządu w walce z kryzysem gospodarczym. Utrudniony był transport kolejowy, lotniczy i komunikacja miejska. W protestach uczestniczyła jedna trzecia francuskich nauczycieli, a także pracownicy szpitali, sądów, banków i przemysłu motoryzacyjnego. Francuskie media ochrzciły ogólnonarodowy strajk mianem "czarnego czwartku".

Protest odbił się także na publicznych francuskich mediach - zamiast wiadomości w radiu puszczano jedynie muzykę. Z powodu strajku pracowników zamknięta była także jedna z największych atrakcji turystycznych - Pałac w Wersalu.

Francuski przewoźnik lotniczy Air France odwołał 30 procent lotów z paryskiego lotniska Orly. Związki zawodowe domagają się podjęcia przez rząd Nicolasa Sarkozy'ego walki z bezrobociem i spadkiem płacy realnej. Z powodu spowolnienia gospodarczego nad Sekwaną, tysiące pracowników obawiają się o swoje stanowiska, o trudną sytuację oskarżając sektor bankowy i francuski rząd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.