Facebook Google+ Twitter

Francja. Udane spotkanie Sarkozy-Obama

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 21:43

Senator Barack Obama spotkał się w Pałacu Elizejskim z prezydentem Nicolasem Sarkozym. Podczas spotkania obu polityków można było wyczuć panującą między nimi dobrą atmosferę.

W programie pobytu Baracka Obamy w Paryżu nie było wystąpień publicznych. Jednak zgromadzeni niedaleko Pałacu Elizejskiego paryżanie zgotowali mu owację, gdy dojeżdżał na spotkanie z prezydentem. Obaj politycy rozmawiali przez ponad godzinę. Następnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Nicolas Sarkozy ponownie podkreślił bliskie więzi między Francją a Ameryką.

„Francuzi lubią Amerykanów, i dlatego cieszymy się z przyjazdu Baracka Obamy. Jesteśmy przyjaciółmi, ale przyjaciółmi niezależnymi". Senator Obama odwdzięczył się, mówiąc o wizycie Nicolasa Sarkozy'ego w Waszyngtonie, gdy ten nie był jeszcze prezydentem Francji.

„Pan Sarkozy spotkał się wtedy tylko z dwoma amerykańskimi senatorami - za mną i z Johnem McCainem. Sugeruję zatem obecnym tu dziennikarzom: jeśli chcecie wiedzieć coś o amerykańskich wyborach, porozmawiajcie z prezydentem Francji" - powiedział Obama.

Po konferencji prasowej Barack Obama odleciał do Londynu na kolację z premierem Wielkiej Brytanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.