Facebook Google+ Twitter

Francja: Uwaga na meduzy!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 12:09

Na wodach Morza Śródziemnego, w pobliżu francuskich plaż, pojawiły się meduzy. Przyczyną ich rozmnażania się są z jednej strony - zmiany klimatyczne i ocieplenie, z drugiej zmniejszenie się w morzu populacji ich największych wrogów, tuńczyków łowionych przez człowieka.

Zmiany zachodzące w ekosystemie Morza Śródziemnego sprawiają, że maleje także liczba żółwi i rekinów, dla których meduzy są wielkim przysmakiem. Także liczba sardynek zjadających larwy meduz znacząco zmalała z powodu intensywnych połowów. Według biologów, w niektórych rejonach można doliczyć się dziesięciu meduz na metr kwadratowy.

Meduzy są groźne, ich oparzenie może powodować rany, których leczenie ciągnie się przez długie tygodnie. Przed ich inwazją plaże Nicei, Cannes czy Marsylii bronione są specjalnymi, pływającymi sieciami.
W Cannes od pierwszego lipca dwie główne plaże będą w ten sposób chronione przed meduzami. Według naukowców, meduzy pojawiały się w ciagu ostatnich stu lat, na francuskim wybrzeżu śródziemnomorskim, cyklicznie, co jakiś czas. Teraz od ośmiu lat notowany jest stały wzrost ich liczby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.