Facebook Google+ Twitter

Francja: Wielkie Targowisko Sztuki Współczesnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 07:17

Na Placu Bastylii w Paryżu rozpoczęło się doroczne Wielkie Targowisko Sztuki Współczesnej. W tym roku tematem imprezy są... ręce i nogi.

Na Targowisku wystawiane jest malarstwo, rzeźby, rysunki, kolaże i fotografie. Artyści w bardzo twórczy sposób podchodzą do narzuconego im tematu. Jeden z fotografików proponuje na przykład zdjęcia stóp tancerek baletowych. Inna artystka wystawia bardzo realistyczne, niemal naukowe szkice stóp, ktoś inny jeszcze - symboliczne, surrealistyczne kompozycje.

Wielkie Targowisko Sztuki Współczesnej zajmuje dużą część samego Placu Bastylii, a także nabrzeże pobliskiego kanału i portu jachtowego. Dla wielu miłośników sztuki jest to po prostu miejsce spacerów. Inni przychodzą tam, by spotkać się z wystawiającymi swoje prace artystami. Są tu również kolekcjonerzy, którzy kupują dzieła sztuki.

Swoje prace wystawia na Targowisku około 500 artystów. Jest wśród nich 170 twórców wystawiających po raz pierwszy. Tak duży udział debiutantów jest od samego początku istnienia Targowiska jednym z jego założeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.