Facebook Google+ Twitter

Francja: Wystartowała kampania do PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-25 15:56

We Francji rozpoczęła się oficjalnie kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji w publicznym radiu informacyjnym France-Info zorganizowano Dzień Europy.

W ramach startu kampanii przez cały dzień korespondenci ze wszystkich krajów Unii Europejskiej komentują wydarzenia we Francji i na świecie oraz kampanię wyborczą w swoich państwach. Jako pierwszy na falach France-Info wystąpił korespondent Polskiego Radia.

Każdy z zagranicznych korespondentów jest w tym Dniu Europy współgospodarzem półgodzinnego programu. Jego obowiązkiem jest komentowanie i uzupełnianie informacji podawanych przez francuską stację informacyjną. Każdy z nich jest też pytany o kampanię wyborczą w swoim kraju.

Dyrektor France-Info Patrick Roger podkreśla, że obecność tylu Europejczyków na antenie jego radia jest nowością w mediach francuskich. - Chcieliśmy mówić o Europie w sposób odmienny. Jak wskazuje tytuł naszej akcji, naszym zamiarem było pokazanie Europy, o jakiej nigdy nie słyszeliście. To jest Europa, jaka dziś rzeczywiście istnieje - powiedział.

Z wystąpień korespondentów europejskich można wywnioskować, że największym problemem jest obecnie niewielkie zainteresowanie obywateli wyborami do Parlamentu Europejskiego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.