Facebook Google+ Twitter

Francja: Za chuligańskie wybryki paryżan płacą inni

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 13:52

Z obawy przed chuliganami z Paryża Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka zagrają przy pustych trybunach - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Zamykanie Parc des Princes, zakazy wyjazdowe dla kibiców Paris Saint-Germain, tysiące policjantów i ochroniarzy pilnujących porządku - wszystko na nic. Chuligani mieniący się kibicami PSG cały czas wywołują zadymy. W wyniku jednej z nich zginął niedawno jeden z fanów tego klubu, którego zabili inni pseudokibice PSG. To wydarzenie skłoniło francuskie władze do podjęcia jeszcze bardziej radykalnych kroków.

Paryska drużyna będzie grać przy pustych trybunach nie tylko u siebie, ale i na wyjeździe. Oznacza to, że za ekscesy chuliganów z Paryża cierpieć będą fani innych zespołów. Już w sobotę swoich ulubieńców nie mogli zobaczyć sympatycy Nice, dziś w podobnej sytuacji znajdą się zwolennicy Auxerre. PSG zmierzy się z zespołem Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki w ćwierćfinale Pucharu Francji.
 
Z chuligaństwem w Paryżu związany jest jeszcze jeden niezwykły aspekt. Z reguły pseudokibice jednego klubu tłuką się z fanami innej drużyny, ewentualnie z siłami porządkowymi. Tymczasem chuligani identyfikujący się z drużyną z Paryża biją się między sobą. To jeszcze bardziej utrudnia walkę z nimi, bo nie wystarczy odizolować ich od miejscowych kibiców. Doszło do tego, że w Lens poszczególne grupy kibiców PSG były oddzielone od siebie specjalną szybą.

Wśród najbardziej radykalnych sympatyków PSG negatywnie wyróżniają się dwie grupy - jedna zajmuje tradycyjnie trybunę Boulogne, druga upodobała sobie wiraż Auteuil.

W pierwszej grupie dominują ludzie o nacjonalistycznych poglądach. Na tej trybunie nie są mile widziane osoby afrykańskiego pochodzenia. Oni z kolei stanowią znaczną część bywalców Auteuil. Widzowie zajmujący tamtą część stadionu mają mocno lewicowe przekonania i fanów z Boulogne nazywają faszystami.

Czytaj więcej: sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.