Facebook Google+ Twitter

Francja zabroniła oprotestowywania Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 21:59

Paryska policja wydała zakaz organizowania demonstracji w pobliżu ambasady Chin. Stowarzyszenie Reporterzy bez Granic wzywa do manifestowania na Polach Elizejskich w chwili otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Zakaz organizowania demonstracji obowiązuje przez dwa dni i obejmuje najbliższą okolicę ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Paryżu. Na tę decyzję z oburzeniem zareagował Robert Menard, prezes stowarzyszenia Reporterzy bez Granic. Stowarzyszenie to zamierzało zorganizować manifestację właśnie przed budynkiem ambasady.

Menard złożył odwołanie sądowe przeciwko decyzji policji, ale rozprawa w tej sprawie odbędzie się dopiero w piątek rano. Nawet w przypadku przychylnej decyzji sądu, będzie już za późno, by zwołać na czas manifestację. Dlatego, nie czekając na decyzję sądu, Reporterzy bez Granic zorganizują w chwili otwarcia igrzysk demonstrację na samym obrzeżu zakazanego sektora, a więc na Polach Elizejskich, przed restauracją Fouquet's.

Stowarzyszenie to jako pierwsze protestowało przeciwko olimpiadzie w Pekinie podczas ceremonii zapalania znicza w Grecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.