Facebook Google+ Twitter

Francja: Zakończył się trwający ponad dobę program charytatywny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 22:30

We francuskiej telewizji publicznej zakończył się 23. Téléthon, trwający ponad dobę program charytatywny. W tym roku Francuzi dali mniej pieniędzy niż zwykle na walkę z chorobami genetycznymi.

Téléthon pozwolił na zebranie nieco ponad 90 milionów euro. Jest to o 5 milionów euro mniej niż podczas podobnej akcji przed rokiem. Program odbywał się nie tylko w studiu telewizji publicznej, skąd najpopularniejsze francuskie gwiazdy zachęcały widzów do wysyłania pieniędzy. Setki akcji, imprez sportowych, konkursów i występów zorganizowano również w miastach i wsiach całej Francji. Zebrane pieniądze są przeznaczane głównie na walkę z chorobami genetycznymi.

Fakt, że w tym roku zebrano mniej pieniędzy niż zwykle, wiąże się nie tylko z kryzysem gospodarczym. Wiele komentarzy wywołały we Francji uwagi na temat Téléthonu, jakie wygłosił niedawno Pierre Bergé, współzałożyciel domu mody Yves Saint-Laurent. Skrytykował on ten telewizyjny maraton za to, że odwraca uwagę od innym akcji humanitarnych. Pierre Bergé zajmuje się od lat akcjami charytatywnymi na rzecz walki z AIDS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.