Facebook Google+ Twitter

Francja: Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kontakty z Al Kaidą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 22:55

Dwaj mężczyźni podejrzani o kontakty z Al Kaidą zostali zatrzymani w mieście Vienne (czyt. wien) w południowo-wschodniej Francji. Minister spraw wewnętrznych oświadczył, że „być może uniknęliśmy najgorszego".

Obu mężczyzn, braci w wieku 25 i 32 lat, zatrzymano w ich mieszkaniu na drugim piętrze bloku mieszkalnego na przedmieściu Vienne. W akcji uczestniczyli zamaskowani funkcjonariusze z brygady antyterrorystycznej francuskiej policji. Przy okazji zatrzymania podejrzanych, którzy są obywatelami francuskimi, policjanci przejęli również komputery i twarde dyski.

Do zatrzymania obu braci doszło przy okazji innego dochodzenia w sprawie organizacji zajmującej się wysyłaniem do Afganistanu osób chętnych do walki przeciwko zachodnim wojskom. Policja natrafiła na ślady internetowej wymiany informacji między braćmi a członkiem organizacji Aqmi będącej „filią" Al Kaidy w północnej Afryce.

Przebywający w Lyonie minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux powiedział, że „śledztwo pokaże, jakie były cele tych osób we Francji lub w innych krajach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.