Facebook Google+ Twitter

Francja. Zlikwidowano najwiekszy obóz Romów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 20:19

We Francji zlikwidowano największy obóz Romów w tym kraju. Z 600 Romów tylko 25 rodzinom pozwolono na pozostanie we Francji.

Na ponad 23 tysiące osób wydalonych w zeszłym roku z Francji jedna dziesiąta to Romowie z Rumunii i z Bułgarii. Romowie, których korzeni trzeba szukać w północnych Indiach, dzisiaj stanowią największą liczebnie mniejszość w Europie. Na Starym Kontynencie mieszka ich około 7 milionów.

Od początku zeszłego roku, kiedy to Bułgaria i Rumunia zostały przyjęte do Unii Europejskiej, Romowie mają wszelkie prawa obywateli Unii.

Zrównanie z ziemią przez buldożery slumsów rozciągających się na wielu hektarach podparyskich przedmieści nie rozwiązuje sprawy Romów, którzy tłumnie przyjeżdżają do Francji szukając lepszego bytu. W Rumunii mogą zarobić miesięcznie równowartość 200 euro, a nad Sekwaną od organizacji humanitarnych otrzymują 1000 euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To samo powinni zrobić w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to by się działo,gdyby to nastąpiło w Polsce.Tak zwani "obroncy demokracji" _Kalisz,Napieralski,Onyszkiewicz,Bartoszewski,Lityński,Geremek-gdyby żył,Frasyniuk i inni im podobni krzyczeliby,że w Polsce następuje faszyzacja zycia,że jest to upadek demokracji w Polsce, i inne dyrdymały.Co powiedzą na to nasi rodzimi pouczacze.Czy wyślą jakikolwiek list protestacyjny do prezydenta Francji?Czy podnisą ten temat na forum Parlamentu Europejskiego?Zobaczymy jak odważni są ci krytycy własnego kraju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.