Facebook Google+ Twitter

Francophonic Festival w Stodole już od soboty!

W ramach festiwalu Francophonic Festival w warszawskim klubie Stodoła szykują się dwa wyjątkowe wieczory z koncertami Gaby Kulki i Babylon Circus. Już 20 marca wystąpi Gaba Kulka, a pięć dni później Babylon Circus.

Występująca 20 marca Gaba Kulka to jedna z najciekawszych artystek na naszej scenie muzycznej. Jest pianistką, wokalistką i autorką tekstów. Można ją zaliczyć do nurtu muzyki alternatywnej, w swojej twórczości miesza jazz, rock i pop - wszystko to nasycone kabaretową nutą. Sama zwykła to określać progresywnym popem.

Swój pierwszy album „Between Miss Scylla and a Hard Place” nagrała we własnym mieszkaniu w Warszawie. Podobnie powstał jej następny album "Out", jednak był on już profesjonalnie wytłoczony (w przeciwieństwie do poprzedniego wypalanego na płytach CD-R), a w 2007 zremasterowany w studiu i oficjalnie wydany.

Od tego czasu nastąpiły liczne zmiany w życiu Gaby Kulki. Porzuciła pracę w sklepie meblowym, zaczęła tworzyć muzykę do spektakli teatralnych, udzielać się w różnych pobocznych projektach m.in. Baaba Kulka, ale przede wszystkim skupiła się na grze na żywo.

W czerwcu 2009 został wydany jej ostatni solowy album "Hat, Rabbit". Gościnnie pojawiają się na nim ojciec Gaby - Konstanty Andrzej Kulka oraz znany wokalista Czesław Mozil. Artystka zajęła się intensywnie promowaniem albumu na koncertach, wystąpiła m.in. na festiwalach Heineken Opener i Off Festiwal. Jednak "Hat, Rabbit" nie jest ostatnią pozycją w dyskografii Kulki. W listopadzie ukazał się album "Sleepwalk" nagrany wspólnie z Konradem Kuczem.

Obydwa longplaye zostały nominowane do nagrody "Fryderyka" w kategorii "Album roku - muzyka alternatywna". Sama Gaba otrzymała nominacje w kategorii "Wokalistka roku". Otrzymała również nominacje do "Paszportu Polityki" w kategorii „Muzyka rozrywkowa”.

Teledysk promujący ostatnią płytę Gaby Kulki:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.