Facebook Google+ Twitter

Francophonic Festival w Stodole już od soboty!

W ramach festiwalu Francophonic Festival w warszawskim klubie Stodoła szykują się dwa wyjątkowe wieczory z koncertami Gaby Kulki i Babylon Circus. Już 20 marca wystąpi Gaba Kulka, a pięć dni później Babylon Circus.


Gaba Kulka będzie wspierana przez francuską wokalistkę Berry i multiinstrumentalistkę Mademoiselle Karen. Pierwsza z nich zaczynała swoją przygodę z teatrem, ale jej kariera artystyczna potoczyła się na tyle prędko, że zainteresowała się nią wytwórnia Universal, a sama Berry wydała album "Mademoiselle".

Natomiast drugą panią możemy kojarzyć w naszym kraju głównie z działalności w projektach Czesław Śpiewa i Tesco Value. Teraz będziemy mogli poznać jej solowe oblicze jako wokalistki wraz z akompaniamentem jej duńskich przyjaciół.

25 marca na deskach Stodoły pojawi się też francuska formacja Babylon Circus. Ich wyjątkowy styl, łączący francuskie neorealistyczne piosenki, reggae, ska, jazz i dub tworzy niesamowitą mieszankę. Na scenie realizują charakterystyczny "teatr komedii".

Koncertem w Stodole będą promować swój ostatni album „La Belle Etoile”. W Polsce spotkał się z ciepłym przyjęciem, chociażby w Programie III Polskiego Radia, gdzie zaowocowało to obecnością na liście przebojów. Sam zespół występował już kilkukrotnie w Polsce. Najbardziej mógł zapaść w pamięć występ na dużej scenie Festiwalu Woodstock w 2006, którym podbili serca wielotysięcznej publiczności.

Skład zespołu:
David Baruchel - wokal
Manuel Nectoux - wokal
Georges Chaccour - gitara
Emmanuel Heron - bass
Yannick Urbani - perkusja
Olivier Soumali - klawisze
Clement Amirault - puzon
Christophe Millot - saksofon, akordeon, klarnet
Laurent Sedent - trąbka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.