Facebook Google+ Twitter

Francophonic od piątku w stolicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 11:51

Koncertem francuskiej grupy Speed Caravan, łączącej tradycyjną muzykę algierską z elementami rocka i elektroniki, rozpocznie się w piątek IV polsko-francuski festiwal Francophonic.

Jak przypomina Stephane Wlodarczyk z Instytutu Francuskiego w Warszawie - ideą festiwalu jest zaprezentowanie muzyki krajów związanych z językiem francuskim, czyli - poza Francją - także Afryki czy Kanady.

Festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miastach Polski. W czwartek zespół Speed Caravan wystąpił w Katowicach, a w niedzielę, 21 marca, Francuska Berry i Dunka Melle Karen zagrają w Klubie Ucho w Gdyni.

W piątek - 19 marca - zespół Speed Caravan wystąpi w stołecznym Teatrze Rozmaitości. Na sobotnim koncercie w Stodole wystąpią: Berry Jane Birkin, Gaba Kulka i Melle Karen.

W środę, 25 marca w Stodole zagra - pochodzący z Lyonu - francuski zespół Babylon Circus, w czwartek, 26 marca - w Palladium wystąpi piosenkarka i gitarzystka Rokia Traore, a 27 marca w Klubie Kamieniołomy - wystąpi Étienne de Crécy, francuski DJ i producent muzyki house.

Francophonic Festival 2010 zakończy się w poniedziałek, 29 marca koncertem zatytułowanym "Chopin Inspire Gainsbourg" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, gdzie po raz pierwszy wystąpią razem polskie i francuskie gwiazdy muzyczne: Jane Birkin, Gaba Kulka, Smolik, Nosfell, Berry, Claire Denamur, Trio Andrzej Jagodziński oraz Jan Krzysztof Broja na fortepianie.

Wykonawcy zagrają utwory Fryderyka Chopina oraz utwory Serge'a Gainsbourga inspirowane twórczością Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.