Facebook Google+ Twitter

Francuscy dyrektorowie nie uczą się języków obcych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-31 07:26

Co druga osoba z kręgów kierowniczych we Francji ma problemy z porozumieniem się w języku obcym w sprawach zawodowych. Wyniki badań na ten temat publikuje tygodnik "Le Point".

Z sondażu wynika, że ponad trzy czwarte ankietowanych menedżerów uznaje konieczność znajomości języka obcego, twierdząc, że przyczynia się to w znacznym stopniu do zwiększenia konkurencyjności ich firmy i odniesienia sukcesu w biznesie. Jednak nawet połowa - 45% - ankietowanych nie uważa, by znajomość drugiego języka mogła im samym pomóc w zrobieniu kariery. Takie wyniki to odzwierciedlenie stanu umysłu większości francuskich kadr kierowniczych, które są zdania, że sukces osobisty związany jest z rodzimym podwórkiem, a na tym wystarczy biegle władać językiem ojczystym.

Poziom znajomości języków obcych wśród tych, którzy twierdzą, że się potrafią porozumieć, jest bardzo niski - dotyczy to 60% procent kadr zarządzania. Jedna trzecia nie jest w stanie uporać się z tą barierą.
Nauczanie języków obcych we francuskich szkołach jest na bardzo niskim poziomie, a do tego dochodzi aspekt psychologiczny - większość Francuzów nie widzi potrzeby uczenia się języków obcych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.