Facebook Google+ Twitter

Francuscy internauci pochwalają zatrzymanie Polańskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 14:31

Aż 97 procent z prawie 500 blogerów, którzy komentowali sprawę aresztowania Romana Polańskiego, chwali decyzję szwajcarskich władz - poinformował francuski tygodnik "Le Point" w swoim wydaniu internetowym.

Podczas gdy artyści i niektórzy politycy apelują o zwolnienie Polańskiego z więzienia, pojawiają się coraz liczniejsze głosy, że 76-letni twórca powinien odpowiedzieć za swoje czyny z przeszłości.
Jeden z blogerów napisał, że gwałt reżysera na 13-letniej dziewczynce po upiciu ją szampanem i otumanieniu środkami uspokajającymi był potwornie nikczemną zbrodnią. Francuscy internauci krytykują też poparcie, jakiego udzieliło Polańskiemu, środowisko filmowe.

Nie tylko internauci są oburzeni krytyką szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości i apelacją o zwolnienie Polańskiego z więzienia. Hiszpańska pisarka Najat El Hachmi zadała w dzienniku "Periodico" pytanie: czy genialni twórcy nie mogą być jednocześnie kryminalistami, tylko dlatego, że robią dobre filmy?" W podobnym tonie wypowiedział się profesor filozofii z Uniwersytetu w Londynie - A.C. Grayling. O doprowadzenie sprawy do sądu apelują też dziennikarze z Polski, czy Włoch, jak Igor Janke z "Rzeczpospolitej" i krytyk filmowy dziennika "La Repubblica" Natalia Aspesi.

Polański został zatrzymany w sobotę na lotnisku w Zurychu w związku ze sprawą z 1978 roku, gdy został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej wówczas Amerykanki Samanthy Geimer. Do gwałtu na nieletniej miało dojść w 1977 roku w posiadłości aktora Jacka Nicholsona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.