Facebook Google+ Twitter

Francuscy śledczy będą przy przesłuchaniach świadków wypadku w Grenoble

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 08:52

Świadkowie katastrofy autokaru pod Grenoble mają być dziś ponownie przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie. Z prośbą o zebranie zeznań zwrócili się francuscy śledczy, których przedstawiciele mają być obecni podczas dzisiejszych czynności prokuratorskich.

Na prośbę strony francuskiej zabezpieczono też dodatkową dokumentację związaną z okresowymi badaniami technicznymi autokaru.

W połowie marca trafiły do Polski wyniki powypadkowych oględzin i specjalistycznych badań rozbitego i spalonego pojazdu przeprowadzone przez biegłych z Instytutu Badań Kryminalnych Żandarmerii Francuskiej. Wynika z nich, że autokar, w którym lipcu ubiegłego roku niedaleko Grenoble zginęło 26 polskich pielgrzymów, nie był do końca sprawny. Francuscy biegli wskazali na znaczne zużycie klocków hamulcowych tylnej osi pojazdu oraz braki oleju w zwalniaczu.

Wyniki planowanych na dziś przesłuchań są niezbędne do postawienia komukolwiek zarzutów w tej sprawie. Z instytutu ekspertyz sądowych oczekiwana jest także ostateczna ocena stanu technicznego i przyczyny lipcowego wypadku.

pr szczecin/orzechowska/mf/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.