Facebook Google+ Twitter

Francuski rząd o prezydencji w UE: Nie byliśmy rozrzutni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 17:36

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji odpiera zarzuty o "rozrzutną" prezydencję Unii Europejskiej, sprawowaną przez ten kraj przed rokiem. Raport o nadmiernych wydatkach podczas półrocznego przewodniczenia Unii wydała francuska instytucja zajmująca się kontrolą publicznych wydatków.

Rzecznik prasowy MSZu Bernard Valéro wyjaśnił w rozmowie z Polskim Radiem, że wydatki związane z francuską prezydencją były niższe niż początkowo zakładano. Budżet prezydencji wynosił 180 milionów euro, a rzeczywiste wydatki -170 milionów. Koszt francuskiej prezydencji jest porównywalny - zdaniem rzecznika - z wydatkami poniesionymi w podobnych okolicznościach przez Niemcy.

Łączna kwota wydatków jest wprawdzie wysoka, ale wiąże się to też z wieloma nieprzewidzianymi wydarzeniami z tego okresu. Valéro zaznaczył, że nikt nie mógł przewidzieć licznych szczytów spowodowanych kryzysem finansowym, sprawa konfliktu rosyjsko - gruzińskiego również pojawiła się w sposób zaskakujący. "Pozwoliliśmy, by Europa stawiła czoła temu wszystkiemu w sposób możliwie jak najskuteczniejszy".- mówił.

Nieoficjalnie wysocy rangą urzędnicy francuskiego MSZu sugerują, że prezydencja Francji była droższa, ale i aktywniejsza niż prezydencje innych krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.