Facebook Google+ Twitter

Francuz na listach PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:43

"Nasz Dziennik" pisze o pochodzącym z Francji kandydacie Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Dominique Lesage jest jednym z dyrektorów w kontrolowanej przez France Telecom Telekomunikacji Polskiej.

Jeszcze rok temu nie miał nawet polskiego obywatelstwa - zauważa "Nasz Dziennik". Teraz wystartuje z piątego miejsca na liście PO w Warszawie.

Według gazety smaczku całej sprawie dodaje nie to, że jest obcokrajowcem. Człowiek francuskiego inwestora w Polsce na liście wyborczej rządzącej partii może jednak budzić różne wątpliwości - podkreśla "Nasz Dziennik". Zwłaszcza, że France Telekom za pośrednictwem Telekomunikacji Polskiej, posiadającej na naszym rynku telekomunikacyjnym znaczącą pozycję, niemal codziennie toczy boje z nadzorcą rynku - Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

"Nasz Dziennik" przypomina, że UKE wielokrotnie nakładał na TP milionowe kary wynikające na przykład z niedozwolonego, według UKE, wykorzystywania przez Telekomunikację Polską swojej pozycji na rynku, od czego zresztą firma się odwoływała. W grudniu zeszłego roku prezes UKE Anna Streżyńska informowała o wszczęciu postępowania w sprawie podziału Telekomunikacji Polskiej. Koncepcji tej sprzeciwia się sama spółka, przekonując, że operacja nie jest potrzebna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.