Facebook Google+ Twitter

Francuzi kręcą film na Żywiecczyźnie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-26 16:30

Przyjechali do Żywca kilka dni temu. Wizyta potrwa do 2 października. Młodzi Francuzi kręcą film o młodych Polakach. Ich prace nadzoruje reżyser Jacky Thavaud.

fot. Dziennik Zachodni – Chcemy pokazać polską młodzież taką, jaka jest. W jakich realiach żyje, jakie są jej problemy i słabości. Dokonamy swoistego porównania z realiami życia młodych Francuzów. Odwiedzać będziemy miejsca, które lubią młodzi ludzie z Żywca, wybierzemy się do prywatnych i państwowych szkół oraz placówek kulturalnych – mówił Thavaud.

Założeniem projektu finansowanego z programu Młodzież Unii Europejskiej jest intensywna wymiana międzykulturowa. Grupy pod nadzorem specjalistów stworzą film o życiu młodzieży z innego zakątka Europy. Częścią projektu są również zajęcia integracyjne pomiędzy grupą z Polski i Francji. Jak nam powiedział koordynator projektu Igor Michalski, eksperymentalny i amatorski obraz ma być znakiem przybliżenia kultur.

Kilkunastoosobowa grupa z Francji to młodzi ludzie reprezentujący miasteczko Montreuil, które zasłynęło kilka miesięcy temu w mediach z zamieszek imigrantów. Młodzież ta próbuje wydostać się z szarej rzeczywistości przez udział w miejskim stowarzyszeniu młodych filmowców. Grupa polska to osoby pochodzące z terenów wiejskich o ograniczonych szansach na rozwijanie swoich zainteresowań i celów. Projekt koordynuje Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żywiecczyźnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.