Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21607 miejsce

Francuzi nakręcą w Bieszczadach komedię. Film będzie nosił tytuł "Wielkie zimno"

W lutym w Bieszczadach kręcone będą zdjęcia do francuskiej komedii "Wielkie zimno". To pełnometrażowy debiut Gérarda Pautonnier.

 / Fot. By No machine-readable author provided. Lapetti assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http:Scenariusz na podstawie książki "Edmond Ganglion i Syn" Joëla Egloffa został napisany przez reżysera i autora powieści. W obsadzie znaleźli się: Jean-Pierre Bacri, znany z filmów Agnès Jaoui, Olivier Gourmet, odkryty dla kina przez braci Jean-Pierre’a i Luca Dardenne’ów ("Obietnica", 1996), laureat nagrody aktorskiej na festiwalu w Cannes ("Syn" 2002); oraz Arthur Dupond, nadzieja francuskiego kina, nominowany do nagrody Cezara za odkrycie roku w filmie "Bus Palladium" (2011) Christophera Thompsona. W małym, opustoszałym miasteczku, w samym środku mroźnej zimy z braku klientów podupada zakład pogrzebowy Edmonda Zwecka.

Przedsiębiorstwo ma już jedynie dwóch pracowników – Georges'a, który jest prawą ręką właściciela oraz Eddiego, młodego asystenta, który dopiero uczy się zawodu. Pewnego ranka niespodziewane wydarzenie przywraca Edmondowi nadzieję – do zakładu trafiają bowiem klienci z nieboszczykiem. Georges i Eddie dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.