Facebook Google+ Twitter

Francuzi ochronią sportowców i kibiców przed dronami. Na Euro wykorzystana zostanie technologia przechwytywania ich?

Francja będzie chronić przed dronami zawodników i kibiców podczas Euro 2016. Wprowadzony zostanie zakaz lotów w dziesięciu miastach i wokół stref treningowych 24 drużyn uczestniczących w mistrzostwach Europy.

 / Fot. CC0 Public DomainOd 10 czerwca do 10 lipca w miejscach, gdzie odbywać się będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej wprowadzony zostanie zakaz lotu dla dronów. Francuzi zdecydowali się na taki krok ze względów bezpieczeństwa, bo zdalnie sterowane maszyny latające mogłyby zostać użyte np. do przeprowadzenia zamachu.

Organizatorzy nie zamierzają ograniczać się do zakazu. W wyznaczonych strefach zostaną wykorzystane środki techniczne, które mają uniemożliwić przelot dronom. Ziad Khour, szef ochrony mistrzostw twierdzi, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą w stanie przechwytywać zdalnie sterowane obiekty.

Francuskie władze zostały zaalarmowane dziesiątkami przelotów dronów nad wrażliwymi obiektami. Niektóre z nich widziano w okolicach elektrowni jądrowych i pałacu prezydenckiego. Rząd zdecydował się sfinansować badania, które umożliwią zakłócanie sygnału, a nawet niszczenie niewielkich statków powietrznych - podaje Mashable.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.