Facebook Google+ Twitter

Francuzi powiedzą "non" scjentologom?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-25 17:53

We Francji może wkrótce zostać zakazana działalność Kościoła Scjentologii. Przed sądem w Paryżu rozpoczął się proces, w którym organizacja, uważana we Francji za sektę, jest oskarżana o oszustwo.

Przed sądem w Paryżu stanęło siedmioro członków Stowarzyszenia Duchowego Scjentologii i prowadzonej przez nie księgarni. Jest wśród nich kierujący stowarzyszeniem Alain Rosenberg. Są oni oskarżeni o oszustwo dokonane przez zorganizowaną grupę oraz o nielegalną sprzedaż produktów medycznych.

Skarga, która doprowadziła do procesu, pochodzi z roku 1998. Została złożona przez kobietę, której kontakt ze scjentologią zaczął się od bezpłatnego testu osobowości. W sumie jednak kobieta ta wydała 20 tysięcy euro na oferowane jej przez scjentologów szkolenia, książki, lekarstwa i urządzenia elektroniczne.

Stowarzyszenie francuskich scjentologów było już raz sądzone w roku 2003. Konsekwencją rozpoczynającego się drugiego procesu może być rozwiązanie organizacji. Wyrok ma zostać ogłoszony w przyszłym miesiącu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.