Facebook Google+ Twitter

Francuzi przyjęli prawo Hadopi. Będą odcinać internet!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-14 12:29

W zeszłym tygodniu z wielkim trudem udało nam się w Parlamencie Europejskim odrzucić kontrowersyjny pomysł, by za nielegalne ściąganie plików karać internautów odcinaniem dostępu do sieci. A tu proszę - Francja nie odpuściła - pisze posłanka Lidia Geringer de Oedenberg.

Viviane Reding. / Fot. EPA/OLIVIER HOSLET13 maja Senat Francuski 189 głosami „za” i 14 „ przeciw” przyjął drakońskie prawo antypirackie. Co więcej, komisarz Reding prowadząca z ramienia Komisji Europejskiej prace nad europejskim odpowiednikiem Hadopi czyli pakietem Telecom - odparła, że nie widzi we francuskiej regulacji niczego sprzecznego z prawem wspólnotowym. To zły sygnał.

Jak pisałam w poprzednim wpisie - rząd Sakozy’ego będzie teraz naciskał na inne konserwatywne rządy unijne (a jest ich w Unii ponad 20), aby rozszerzyć Hadopi na całą Wspólnotę. Polski rząd zresztą już ich wspiera! Gdy pytałam o stanowisko naszego rządu przed zeszłotygodniowymi głosowaniami w Parlamencie Europejskim jasno to zostało stwierdzone.

Tym bardziej potrzebny jest silny międzynarodowy opór przed moim zdaniem bezsensownym pomysłem, dającym prawo do osądzania użytkowników Internetu bez normalnego w demokratycznym krajach -  trybu sądowego. Myślę, że nadszedł czas, aby Internauci sami spróbowali zarysować pewne regulacje dla przestrzeni wolności w Internecie. Macie ochotę stworzyć grupę roboczą i popracować nad propozycją legislacyjną? Odpowiednia inicjatywa obywatelska zostanie już wkrótce rozpoczęta, szczegóły niebawem. Sam sprzeciw nie wystarczy, trzeba mieć rozsądną alternatywę.

P.S. Francuscy socjaliści zapowiedzieli wniosek w sprawie Hadopi do Trybunału Konstytucyjnego uznając to prawo za niezgodne z ich konstytucją. Zobaczymy, może nie trzeba będzie burzyć tej Bastylii.

Lidia Geringer de Oedenberg
(Autorka jest posłanką do Parlamentu Europejskiego)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.05.2009 14:12

(+)
Bardzo ważna informacja dla Naszej wolności. Plus dla autora. Kto się boi internetu?
Zamordyści ideologiczni, leniwcy umysłowi, kłamcy partyjni, Ci którzy są przeciążeni informacją niewygodną dla nich samych. Co dzień regulacje, rozporządzenia. I tylko czekać, aż bedzie jedna Generalna Dyrektywa.
Uwaga Nadchodzi...
Na razie "miękka" tyrania. A potem zobaczymy. Możemy kiedys źle spać, jeśli się zlekceważy nadchodzące sygnały

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.